Amnesty helpt op de basisscholen
GEMERT - Al jaren geeft het onderwijsgroepje van Amnesty International Gemert-Bakel gastlessen op de Gemertse basisscholen. Elk jaar zijn de vrijwilligers daarvoor welkom in de groepen 8 van alle scholen van Gemert-Kern.
Naast algemene informatie over het werk van Amnesty International komen ze steeds met een ander project. Zo heeft Amnesty Gemert-Bakel aandacht besteed aan Kinderen op de vlucht, Kinderrechten, Kindsoldaten, Kinderarbeid. Er wordt daarbij gebruik gemaakt van een breed aanbod van materiaal van Amnesty Educatie, Klokhuis, Unicef en het Jeugdjournaal.
In de les van ongeveer een uur kijken de kinderen naar korte filmpjes en gaan ze zelf aan de slag. De vrijwilligers van Amnesty geven deze lessen in de tweede helft van november steeds met twee personen. "Helaas zijn door omstandigheden enkele mensen van ons groepje afgevallen en hebben we dringend aanvulling nodig", zegt Jeanny Leenders. "Onderwijservaring is echt niet noodzakelijk", benadrukt ze. "We ervaren het werk op de basisscholen en het contact met de kinderen als bijzonder zinvol en plezierig. Zonder nieuwe mensen zullen wij daar helaas niet mee door kunnen gaan."
Mensen die graag willen helpen of meer informatie willen kunnen contact opnemen met de Werkgroep educatie van Amnesty Gemert-Bakel via Jeanny Leenders: 362704 of a.leenders2@kpnplanet.nl.