Afbeelding

Poelenonderzoek Jeugdspechtgroep Handel

HANDEL - Het kruidenvrouwtje Simone van Horik uit Someren-Eind had een leuke activiteit met wilde kruiden voor de jeugdleden van de Specht uit Handel. Namelijk het maken van een heerlijke kruidenthee en een heksensoepje. 

Gewapend met een rieten mandje werden door de kinderen allereerst de bloemen geplukt van de paardenbloem. Deze bloemen werden daarna in een waterketel gelegd en boven de vuurkorf geplaatst. Hierdoor krijg je paardenbloementhee. Vervolgens werden door de kinderen de topjes geplukt van de brandnetel, zevenblad, kleefkruid, kraailook een kruidig geheel. Alles werd goed gewassen en de kruiden in grove stukken gesneden. Ui, knoflook en een aardappel werden toegevoegd en als laatste nog een vegetarisch bouillonblokje. Dit alles vormt een heksensoepje, die boven een vuurkorf wordt gesmoord, aan de kook wordt gebracht en wordt gepureerd. De jeugdleden konden genieten van een overheerlijk soepje. Het was een geslaagde middag. 

Op zaterdag 11 mei gaan de leden van de Jeugdspecht op onderzoek naar de diverse waterdiertjes aan de slootkant bij de 3D geprinte betonbrug. Gewapend met schepnetten en zoekkaarten en onder deskundige leiding zal het waterleven onderzocht worden. 

De activiteit op zaterdag 11 mei duurt van 13.30 uur tot 15.30 uur. Kleding die vies mag worden en laarzen worden aanbevolen. Het verzamelen met de kinderen is bij de 3D geprinte betonbrug in het verlengde van de Lieve Vrouwesteeg in Gemert. Afmelden kan via 06-12589024, jonkers.klop@gmail.com.