Vervolg van de voorpagina

Speeltuin De Wieken in Gemert 60 jaar jong gebleven

‘s Maandagsmorgens komen de oudere mensen hier, voor koffie, een koek en gezellig buurten. De Kindervakantieweek en allerlei andere groepen maken ook gebruik van de speeltuin en ons gebouw. Scholen komen met hun leerlingen, er zijn familiefeestjes, in het weekend, overdags.”


Naar buiten kijkend, naar al die speelse bedrijvigheid, het kinderbadje dat nu een zandbak is, maar wel met wat water – voor kinderen dé ideale combinatie – het treintje, de kabelbaan, het klimschip en de trampoline, alles keurig onderhouden, vraag ik of er nog iets te wensen over is. “We hebben een fantastische groep van 25 vrijwilligers, maar verjonging is wenselijk, want het zijn bijna allemaal pensionado’s. En we zoeken al twee jaar naar een nieuwe voorzitter…”


Het weer is allesbepalend voor het aantal bezoekers. “Leden zijn altijd gezinnen met jonge kinderen. Een gezin betaalt 30 Euro per jaar. Geen lid en toch spelen? Dat kan voor het luttele bedrag van 50 cent. We willen álle kinderen de kans bieden van de speeltuin te genieten.”

Op zaterdag 18 mei aanstaande is het feest. Iedereen die de speeltuin een warm hart toedraagt is uitgenodigd, met het gezin. Het begint om 13.30 u., de wethouder verricht de officiële opening, tot 17.00 u. zijn er disco-spelen, tussen 18.00 u. en 19.30 u. de receptie en ‘s avonds is er een feestavond voor de volwassenen.