
Belangrijke stap in de verdere ontwikkeling van MFA Bakel
NieuwsBAKEL - De realisatie van MFA Bakel is weer een stap verder. Met de ondertekening van de koopovereenkomst voor de benodigde gronden is een belangrijke mijlpaal bereikt. Het opent de deur voor de volgende stappen, samen met alle betrokken inwoners, verenigingen en ondernemers in het dorp. Inmiddels zijn er ook vijf mensen die zitting hebben in het bestuur van van de exploitatiestichting van het nieuwe gemeenschapshuis.
Wethouder Hanneke Coppens: “Heel fijn dat we overeenstemming met de grondeigenaren hebben bereikt. We kunnen de huiskamer van en voor Bakel echt gaan realiseren. De MFA Bakel wordt straks de plek waar verenigingen, inwoners en ondernemers elkaar ontmoeten. Daar mag Bakel trots op zijn.”
De gemeente heeft overeenstemming bereikt met de eigenaren over de aankoop twee percelen, gelegen aan het Kerkepad. Met de aankoop van deze percelen ontstaat ruimte voor de optimale inrichting van de MFA. De grondaankoop vormt daarmee een stevige basis voor het vervolg van het project.
Het ontwerp van het gebouw is een cruciaal onderdeel van dit project
De nieuwe exploitatiestichting voor de MFA krijgt steeds meer vorm. Inmiddels hebben vijf leden zich aangesloten en zijn de rollen binnen het bestuur verdeeld. Op dit moment werken zij aan de statuten en de administratieve voorbereiding. Daarnaast nemen ze deel aan gemeentelijke thema-avonden voor gemeenschapshuizen.
Ook op het gebied van ontwerp gaat het project vooruit. De aanbestedingsprocedure voor de selectie van een architect bevindt zich in de afrondende fase. Wethouder Coppens licht toe: “Het ontwerp van het gebouw is een cruciaal onderdeel van dit project. We willen een gebouw dat niet alleen functioneel is, maar ook past in de omgeving en bij de identiteit van Bakel. Daarom hebben we hoge eisen gesteld aan de architectenselectie, met nadruk op duurzaamheid, flexibiliteit en de wensen van de gebruikers.”
Zodra de architect definitief is geselecteerd, kan het ontwerptraject officieel van start gaan. Hierin zullen inwoners, verenigingen en ondernemers nauw betrokken worden, zodat de nieuwe MFA een ontmoetingsplek wordt die uit de gemeenschap zelf voortkomt.