Afbeelding

Jeugdspecht Handel in teken van het weer

HANDEL – De laatste bijeenkomst bij De Specht stond geheel in het teken van het weer. Ze begonnen met een presentatie waarin de kinderen uitleg kregen over wat het weer precies inhoudt en hoe weersvoorspellingen worden gemaakt. Aansluitend werd het programma van de middag toegelicht.

Daarna gingen de kinderen aan de slag met het verven van de planken die de basis vormen voor hun eigen weerstation. Vervolgens mochten ze zelf kiezen met welk onderdeel ze wilden beginnen. Het weerstation zal uiteindelijk bestaan uit drie verschillende meters: een windmeter, een regenmeter en een temperatuurmeter. Ze hebben veel creatieve en vrolijke ontwerpen voorbij zien komen, en iedereen heeft ontzettend goed zijn best gedaan. Aan het einde van de middag maakten ze samen met de kinderen een gezamenlijke groepsfoto met hun zelfgemaakte weerstations.

De volgende bijeenkomst vindt plaats op zaterdag 10 januari van 13.30 tot 15.30 uur. Het thema van deze bijeenkomst zal stenen zijn. Overal waar ze komen zie je stenen, maar wat zijn stenen eigenlijk? Waar komen ze vandaan, hoe ontstaan ze en waarom zijn er zoveel verschillende soorten? Deze bijeenkomst wordt begeleid door iemand van IVN Bakel-Gemert. Het programma vindt buiten plaats, in een nat gebied, dus neem warme kleding mee die vies mag worden, en dikke sokken plus een extra paar. Deze bijeenkomst begint en eindigt dit keer niet bij De Specht, maar bij de Bakelse Vennen.