
VC-Unitas Boekel viert 60-jarig bestaan met leden én oud-leden
'Wij houden wel van een feestje'
BOEKEL – Met het lanceren van een nieuw logo trapte Volleybal Club Unitas uit Boekel onlangs een feestjaar af. Het 60-jarige bestaan laat de vereniging namelijk niet stilletjes voorbijgaan maar wordt verspreid over het jaar gevierd met talloze festiviteiten. Niet alleen voor leden. Iedereen die ooit aangesloten was, mag zich melden en aansluiten in de feestvreugde.
Door Wendy van Lijssel
Met 60 ‘levensjaren’ op de teller heeft ook VC-Unitas een persoonlijk geschiedenisboek met ups en downs. “Momenteel hebben we 70 leden in allerlei leeftijden verdeeld over diverse teams. In onze hoogtijdagen waren dat er dubbel zoveel en hadden we ook veel meer jeugd. We zouden graag meer jeugdleden verwelkomen. Dat is onze grootste wens. Dat is overigens ook nodig om de toekomst van VC-Unitas in Boekel veilig te stellen”, vertelt voorzitter Roel Gijsbers. Dat wil overigens niet zeggen dat het voortbestaan van de club aan een zijden draadje hangt. Hoewel de club graag wil groeien, is de onderlinge sfeer en het gezelligheidsgehalte dusdanig groot dat er al jaren weinig verloop is en het ledenaantal al jaren stabiel.
Zoals gezegd is dat met name te danken aan het sociale karakter van de vereniging. “Het verenigingsleven is minstens zo belangrijk als de sport. Die staat centraal en verbindt ons. Het clubgevoel en het gezellig onder ons zijn is echter ook heel sterk”, weet Roel. Hij vervolgt: “Volleybal is geen gemakkelijke maar wel een hele leuke en veelzijdige sport. Het is een echte teamsport waarbij drie spelers voor en drie achter, samen moeten werken en afhankelijk zijn van elkaar om die bal in, bij voorkeur drie slagen, over het net te smashen. Het is snel en technisch.” Iets wat volgens Roel iedereen stap voor stap kan leren. Aansluiten en invoegen is simpel. De deur staat wagenwijd open en er staan trainers klaar om je alle vaardigheden bij te brengen.
Naast trainen en wedstrijden telt dit jaar echter ook een vol feestprogramma want VC-Unitas bestaat 60 jaar. Er hoefde geen nachtje geslapen te worden over het al dan niet vieren van dit jubileum want: “Wij houden wel van een feestje en deze mijlpaal mag gevierd worden”, zegt Roel. Ook hierover is goed nagedacht. Doordat van elk team iemand zitting heeft in de jubileumcommissie heeft feitelijk de hele club nagedacht over de invulling. Zodoende is er een programma met voor elk wat wils. De jongste leden krijgen een clinic die gegeven wordt door bekende volleybalspelers en jeugdleden worden getrakteerd op het bijwonen van een eredivisiewedstrijd. Komende zomer is er een beachvolleybaltoernooi met barbecue, een drankje en verrassing voor jeugdleden en er staat nog een pubquiz in de steigers. Het is nog niet alles In de jubileummaand november wordt met leden én oud leden een reünie gehouden. “Dat wordt een sportief feestje want we gaan volleyballen en feesten. Oud-leden mogen aansluiten bij beiden. Alleen het glas heffen mag natuurlijk ook. Het belangrijkste is dat oud leden komen. Dat vinden we heel gezellig”, zegt Roel. Daarmee is hij weer bij de kern van dit verhaal. 60 Jaar VC-Unitas. Gezellig, sportief en aansluiten mag! Voor aanmelden reünie of aansluiting: www.vc-unitas.nl