Afbeelding

Dames Hockeyclub Gemert buigen achterstand om

Sport

GEMERT - Na de dubbelslag voor de Gemertse hockeyers vorige week in Oisterwijk, mochten de dames en heren afgelopen weekend thuis aantreden. De dames namen het op tegen Boxmeer, de heren ontvingen Venray.

De dames kennen een slecht eerste kwart. Boxmeer vliegt uit de startblokken en maakt al na een paar minuten de 0-1. De dames van Gemert zijn totaal niet bij de les en niet veel later scoort Boxmeer via een backhand de 0-2. In het tweede kwart nemen de Gemertse dames het initiatief. Uit een strafcorner is het Vive Crommentuijn die de aansluitingstreffer weet te maken. Met een 1-2 stand gaan beide teams rusten. In het derde kwart gaan de dames op zoek naar de gelijkmaker. Via Puck Derkx is het raak en zo wordt de schade hersteld.

In het laatste kwart is het erop en erover voor de dames. Eline Steeghs maakt de 3-2 en in de laatste minuten is het Lotte Peeters die de 4-2 binnenslaat. Een wat rommelige start, maar de dames behouden hun ongeslagen reeks.

De heren kennen een rommelige start. Venray heeft wat meer de bal, maar weet dit niet om te zetten in resultaat. Toch weten de Gemertse heren in het eerste kwart op voorsprong te komen: Pepijn van Loon schiet raak. In het tweede kwart blijft het beeld onveranderd en is het opnieuw Van Loon die met een intikker zijn tweede van de middag maakt. Na rust ziet het spel er bij Gemert beter uit. Uit een strafcorner is het Dik van den Boom die raak schiet en niet veel later weet hij Finn Derkx te bedienen: 4-0. Op slag van het einde van het derde kwart weet Venray uit een strafcorner de 4-1 te maken.

In het laatste kwart probeert Venray nog wat te forceren, maar tevergeefs. De drie punten blijven in Gemert en de heren doen wat ze moeten doen. In het paasweekend zijn de Gemertse hockeyers een weekje vrij. Op 12 april spelen de dames tegen Eersel en reizen de heren af naar Mierlo.