Harrie Verkampen
Harrie Verkampen

Jubel voor de Jubilarissen Rooi Schut Gemert

Nieuws

GEMERT - Tijdens de jaarlijkse optrekdag van het Sint Jorisgilde Gemert op zaterdag 25 april zullen de jubilarissen gehuldigd worden. Dit jaar zijn dat Toon Opsteen, Hilly Wesseldijk – Ypenburg en Harrie Verkampen. Ook staan ze nog even stil bij het jubileum dat Jan van Erp gevierd zou hebben, maar hij is helaas afgelopen jaar overleden.

Toon Opsteen is 40 jaar lid en timmert al jaren aan de weg. Maar bij de rooi schut timmert Toon voornamelijk op de trom. Toon staat ook zijn mannetje zodra er iets te vieren of te organiseren valt. Bij de laatste twee gildefeesten van het gilde in 2000 en in 2010 maakte Toon zich verdienstelijk bij de organisatie rondom het schieten. Dit is een kluifje naar zijn hand. Al jarenlang zorgt Toon voor de Koningsvogel en dat kan soms een taaie zijn. Toon nam dit over van Toon van den Boom van Koks. Maar het grootste karwei is toch wel de Sint Joriskapel. Toon mag zich met recht de bouwpastoor van deze kapel noemen. Een hels karwei bracht hij tot een goed slot

Hilly Wesseldijk - Ypenburg is 65 jaar lid. Voor het gilde was het een voorrecht om telkenmale te mogen verschijnen bij de beschermvrouwe van het jeugdgilde van Gemert. De moeder van Hilly. In de Ruijschenberghstraat vereerden ze haar moeder met een vendelgroet. Graag zouden ze dit weer oppakken, maar ondertussen woont er nu een ander gildelid van hen. In 1961 koos men Hilly tot koningin samen met Antoon Geerts. Hilly verhuisde naar België. Elk jaar verwelkomen ze haar op de Optrekdag. Nogmaals dank voor de vele bezoekjes die het gilde mocht brengen.

Harrie Verkampen is 60 jaar lid. Harrie begon in 1966 als standaardruiter. Harrie schoot zich tot koning van het gilde terwijl hij wethouder en regelmatig als loco-burgermeester mocht opdraven. Dus geen tijd voor de schut dachten velen. Het tegendeel bleek waar. Samen met echtgenote Anneke vormden zij een van de meest trouwe koningsparen binnen het gilde. Ook nam Harrie in 2000 het voorzitterschap op zich van de Kringgildedag Gemert. Een onuitputtelijke energie en motivatie stroomde door het gilde. Het kasteelterrein leefde toen volop in Gemert zoals ze dit graag zien. Overal bedrijvigheid op de velden en in het kasteel zelf. Een kleurrijk gebeuren door een kleurrijk persoon in goede banen geleid. 

Jan van Erp zou 50 jaar lidmaatschap vieren. Helaas mocht dit niet lukken. Jan overleed vorig jaar zeer onverwachts. Toch nog even kort wat aandacht hiervoor. Na zijn dekenschap koos men hem al snel tot de voorzitter. Zijn inbreng richtte zich vooral op het gildebroederschap en het bijeen houden en respectvol omgaan met elkaar. Hij liet zich hierin volop gelden. Ze blijven hem hiervoor dankbaar.