Afbeelding

Indringende expositie in Kunstlokaal Gemert

GEMERT - In Kunstlokaal Gemert is vanaf 7 juni de bijzondere expositie OverLeven en rouw van kunstenaar en beeldend therapeut Janine Mickers uit Gemert te zien. De tentoonstelling bestaat uit werken die gedurende een tijdsbestek van vier jaar zijn ontstaan na het onverwachte verlies van haar zoon.

Met kleurrijke schilderijen, mixedmedia en monotypeafdrukken geeft Mickers een indringend beeld van haar persoonlijke rouwproces. In de werken komen emoties als verdriet, hoop, verwarring en verbondenheid terug. Thema’s als licht en donker, schaduw en openingen vormen daarbij een rode draad.Het creatieve proces begon met dagboeken waarin Mickers schreef en tekende over haar ervaringen en gevoelens. Vanuit deze eerste schetsen groeide een veelzijdige collectie kunstwerken in uiteenlopende formaten. Zoals rouw in golven beweegt, veranderden ook haar werken mee in kleur, intensiteit en sfeer.

De kracht van kunst ervaarde zij als troost, steun en betekenis in een moeilijke periode. Veel werken worden ondersteund door muziek via een QR-code. Bezoekers wordt daarom aangeraden een koptelefoon of oortjes mee te nemen. De officiële opening vindt plaats op zondag 7 juni om 13.30 uur (tot 17.00 uur), met pianospel van Joppe van Loon. De expositie loopt tot 22 juli. Openingstijden: ma t/m vrij van 9.00 – 17.00 uur.