De evenementenagenda van Gemert-Bakel. Meld hier jouw evenement/activiteit aan.

IDLEYES
IDLEYES (Foto: Meitu)

Zebrafestival

vrijdag 22 augustus 2025 0:00 tot zaterdag 23 augustus 23:59

GEMERT – Op vrijdag 22 en zaterdag 23 augustus vindt in en rondom De Bunker aan de Sint Annastraat het jaarlijkse Zebrafestival plaats. Het evenement, het langstlopende festival in de gemeente Gemert-Bakel, biedt gratis toegang en belooft opnieuw een weekend vol muziek, sfeer en creativiteit.

Op het terrein staan twee podia centraal: het Tuney Stage en de Underground Stage. Hierop treden uiteenlopende artiesten op uit binnen- en buitenland, met stijlen variërend van folk en punk tot reggae en black metal. Op vrijdagavond 22 augustus opent Ismena het Tuney Stage met eigentijdse folk en popliedjes, dromerig en intiem. The Reel Bastards brengen hun energieke mix van folk en rock-’n-roll, compleet met doedelzak, banjo en mandoline – je waant je in een Ierse pub. Op de Underground Stage zorgt Eazzup voor reggae vibes die iedereen in beweging krijgen. Korinthians uit Gent sluit vrijdag af met hun unieke ‘doom disco’ – een mix van postpunk en elektronica in de sfeer van Whispering Sons en Goose.

Op zaterdag 23 augustus stroomt het terrein vanaf 14.00 uur vol met een breed scala aan muziek: Frank & Wij brengen akoestische punk en luisterliedjes met een folk- en americana-twist – muziek recht uit het hart. Re-Wollte laat eerlijke, rauwe straatpoëzie horen, maatschappijkritisch en vol venijn. Jan van Piekeren, de Utrechtse volksvermaker, wisselt prachtige luisterliedjes af met meezingers vol zelfspot en humor. Voddemoêr, twee olijke grieten van het Brabantse platteland, zingen rauwe, grappige folkverhalen met een bourgondische knipoog. De Underground Stage wordt zaterdag geopend door Unhinged, een jonge rockcoverband uit de regio met energieke covers van Muse, Arctic Monkeys en My Chemical Romance. The Mono Kids brengen ADHD punkrock zoals het hoort: rammelend, snel en bomvol energie. IDLEYES, een spannend trio met een mix van goth, triphop, industrial en glam, geïnspireerd door de undergroundscenes van Japan en Londen. Razernij sluit af met een muur van geluid: rauwe black metal uit Nijmegen met scherpe teksten en een duister randje.

Naast liveoptredens is er ook een Vinyl Area. Vinyl is helemaal terug, en dat viert het Zebrafestival met een heuse Vinyl Area. In een sfeervol tentje knalt op vrijdag en zaterdag de diversiteit van het zwarte goud uit de speakers. Verwacht disco, pop, funk, metal, hiphop, ska, reggae, indie, grunge, blues en meer. DJ 80, DJ Streeder, DJ MG, DJ Firefly en DJ Bikkie draaien de platen. Dansen mag – en stil blijven staan wordt moeilijk!

Op zaterdag 23 augustus is er ook iets speciaals voor creatieve bezoekers. De bieb organiseert een Manga Tekenworkshop met manga-artiest Kimmi Comics. Voor kinderen 7 t/m 11 jaar: leer vrolijke chibi-figuurtjes en zoo-dieren tekenen. Voor 12+: ontwerp je eigen fantasiedieren, van draken tot mystieke wezens. Je krijgt tips van een echte manga-tekenaar, gaat zelf aan de slag met potlood en stift en neemt een DIY tekenpakket mee naar huis. Tijd: 15.00 – 17.00 uur. Kosten €5,00 (aanmelden via de bieb).

Kom naar Gemert en ervaar het meest veelzijdige en sfeervolle festival van de regio. Zebra is muziek, plezier, creativiteit – en dat helemaal gratis! www.zebrafestival.nl.

Locatie