MUG (Archieffoto: Karin van Heugten)
MUG (Archieffoto: Karin van Heugten) Karin van Heugten

Tentoonstelling Doek & Draad in museum Het Mug

Activiteiten & Evenementen

GEMERT - In het nieuwe museum Het Mug (MUseum Gemert-Bakel) is van 6 september tot 23 november de tentoonstelling Doek & Draad te zien. Het museum belicht daarin de weversgeschiedenis van de gemeente Gemert-Bakel. Hedendaagse kunstenaars exposeren er tegelijkertijd werken die geïnspireerd zijn op textiel. De tentoonstelling wordt zaterdag officieel geopend door wethouder Wilmie Steeghs van cultuur.

Na de officiële opening van het museum door burgemeester Michiel van Veen op zaterdag 7 juni konden bezoekers er terecht op zaterdag- en zondagmiddagen tot en met 28 juni. In de zomermaanden was het museum gesloten. In juni ontving het museum zo’n vijfhonderd bezoekers. Tijdens de openingstentoonstelling was er werk te zien van zestig Gemertse kunstenaars en in het laatste weekend van juni exposeerde er de Foto Expositie Groep Gemert. 

Al die tijd waren ook de maquettes van Harrie van de Wijngaard te bezichtigen. Hij bouwde op schaal de Kerkstraat en het Ridderplein na met een straatbeeld van honderd jaar geleden, aangevuld met maquettes van molens en enkele andere monumentale panden. De maquettes blijven tijdens ‘Doek & Draad’ staan. 

Het bestuur van Het Mug heeft ervoor gekozen om het museum voort te zetten met enkele thematentoonstellingen. Door enkele keren per jaar de onderwerpen te wijzigen, hoopt het museum interessant te blijven voor bezoekers uit de eigen gemeente, maar ook voor toeristen. Het thema ‘Doek & Draad’ is het eerste thema waarmee het museum uitpakt. Ruim twintig kunstenaars tonen werk dat is geïnspireerd op textiel. De heemkundekring vult de expositie aan met het verhaal over de weversgeschiedenis van Gemert-Bakel. 

De tentoonstelling ‘Doek & Draad’ blijft het hele najaar te zien. In de komende winter wil Het Mug kunst en informatie tonen gebaseerd op de Peelrandbreuk, waarop Gemert en Bakel gebouwd zijn. De Peelrandbreuk is van grote invloed geweest op de waterlopen in Gemert-Bakel en daarmee op de vestiging van bewoners. In het voorjaar wil Het Mug een tentoonstelling bouwen rond kunstenaar Jan van Gemert (1921-1991), die wel de vader van de moderne kunst in Gemert is genoemd. De heemkundekring zal er de geschiedenis van de wijk Berglaren in beeld brengen, waarin Jan van Gemert in de jaren vijftig veel kunst heeft aangebracht. 

Museum Het Mug is gevestigd aan de Valeriusstraat 33 in Gemert (de voormalige Ds Swildensschool) en is op zaterdag- en zondagmiddagen open van 13.00 tot 17.00 uur. Het museum is in zijn openingsjaar gratis toegankelijk.

Lees ook