Afbeelding
Marcel Bosmans

Structureel meer geld naar gemeenschapshuis De Horst: ‘Verbindende voorziening voor Venhorst’

Nieuws

VENHORST – Gemeenschapshuis De Horst in Venhorst krijgt er jaarlijks 11.000 euro bij als het aan burgemeester en wethouders ligt. Het Boekelse college stelt de raad voor om de gemeentelijke exploitatiebijdrage structureel te verhogen van 65.000 naar 76.000 euro per jaar. Volgens wethouder Jeanne van Eert is dat nodig, omdat de lasten voor de beheerstichting fors zijn gestegen.

Van de redactie

Voor de korte (één tot vier jaar) en de lange termijn (vier tot zes jaar) is een visie op de toekomst van de multifunctionele accommodatie opgesteld. “Op de korte termijn willen we vooral versterken wat er nu al is, zodat de bezettingsgraad hoger wordt en het horecagebruik toeneemt”, legt de wethouder uit. “Zo kunnen de inkomsten verhoogd worden. Om die reden is ook een nieuwe professionele beheerder aangesteld. Het verenigingsleven maakt vooral ’s avonds en in de weekenden gebruik van De Horst. Overdag zijn er minder activiteiten. Door er actiever op in te zetten en door de voorwaarden enigszins te verruimen kan de bezetting in de ochtend en middag verbeterd worden. Het wordt dan makkelijker om ruimte te verhuren aan bijvoorbeeld professionele organisaties, of voor een vergadering, koffietafel of andere bijeenkomst.”

Op de langere termijn is het doel om de maatschappelijke functie van De Horst te versterken. Zo zal bij de uitwerking van de woonzorgvisie gekeken worden of meer verbinding mogelijk is tussen de verschillende voorzieningen in het dorp. “De Horst wordt daarin meegenomen. In het kader van efficiënt ruimtegebruik zou je daarnaast de indeling van het gebouw onder de loep kunnen nemen.”

De Horst had het afgelopen boekjaar een sluitende exploitatie. “Wil de stichting zwarte cijfers blijven schrijven en noodzakelijke vervangingsuitgaven voor bijvoorbeeld de binnensportaccommodatie kunnen blijven doen, dan is er structureel extra geld nodig. Daar willen we met dit voorstel in voorzien. Gezien de grote maatschappelijke meerwaarde van De Horst, gaat het om een relatief beperkte investering. Het heet niet voor niets gemeenschapshuis: het is het kloppende hart van het dorp, waar inwoners elkaar ontmoeten en verenigingen hun activiteiten kunnen houden. We kunnen niet zonder deze verbindende voorzieningen, willen we onze dorpen leefbaar houden. Zonder financiële steun van de overheid lukt het niet om ze overeind te houden. Geen gemeenschapshuis kan zichzelf bedruipen.”

Lees ook