
Drie nieuwe woningbouwprojecten krijgen voorrang in Gemert-Bakel
NieuwsGEMERT-BAKEL – Het college van burgemeester en wethouders van Gemert-Bakel heeft besloten om drie nieuwe woningbouwprojecten prioriteit te geven. Daarmee komen deze projecten bovenop de 33 woningbouwlocaties die al eerder zijn aangewezen als speerpunt. De nieuwe plannen zijn samen goed voor ongeveer 130 woningen en moeten bijdragen aan het terugdringen van de woningnood in de gemeente.
Van de redactie
De prioriteit wordt gegeven aan de herontwikkeling van de kerk en de pastorietuin in Milheeze, een appartementencomplex aan de Molenakkerstraat in Gemert en een nieuw woongebied bij visvijver De Dribbelei in Gemert. Het college heeft dit besluit genomen in de tweede prioriteringsronde woningbouw van 2025 en de gemeenteraad hierover geïnformeerd via een raadsinformatienota.
Gemert-Bakel wil de komende jaren sterk groeien. De gemeente heeft de ambitie om door te groeien naar ongeveer 35.000 inwoners. Om dat mogelijk te maken moeten er tot en met 2032 circa 2.400 woningen worden gebouwd. Met de projecten die al prioriteit hebben, wordt volgens het college grotendeels aan die ambitie voldaan. Door periodiek te herprioriteren wil het gemeentebestuur tempo houden en de beschikbare ambtelijke capaciteit zo efficiënt mogelijk inzetten.
In Milheeze gaat het om de herontwikkeling van de kerk en de pastorietuin in het dorpscentrum. Op deze locatie is ruimte voor ongeveer 35 woningen in een groene omgeving. In Gemert is aan de Molenakkerstraat, op de plek van de voormalige bakkerij Vogels en slagerij Snijders, een appartementencomplex met eveneens circa 35 woningen voorzien. Bij visvijver De Dribbelei staat de ontwikkeling van een nieuw woongebied gepland met ruim 60 woningen, gelegen in het groen aan de rand van de wijk.
Volgens burgemeester en wethouders betekent het toekennen van prioriteit niet dat de plannen al definitief zijn. “Met het besluit wordt aangegeven dat woningbouw op deze plekken wenselijk en mogelijk is. De projecten worden de komende periode stap voor stap verder uitgewerkt. Daarbij wordt gekeken naar zaken als stedenbouwkundige kwaliteit, inpassing in de omgeving, parkeren en de verdeling over verschillende woningsegmenten. Nieuwe besluiten volgen pas in latere fases van het proces”, legt wethouder Hanneke Coppens uit.
Zij noemt de prioritering noodzakelijk. „De woningnood vraagt om keuzes. Door te prioriteren brengen we focus en tempo aan en zorgen we voor duidelijkheid. Met deze stap geven we ruimte om plannen verder te verkennen zonder dat alles al vastligt. Tegelijk houden we oog voor projecten die nu nog moeten wachten.”
Tegelijkertijd verdwijnen twee projecten van de prioriteitenlijst: Herbestemming van de kerk en omgeving aan het Christoffelplein in Elsendorp en Landgoed Bakel op het lokale Zorgboogterrein. Volgens het college heeft dit vooral te maken met de beschikbare capaciteit en de voortgang van deze plannen. Voor beide locaties geldt dat er op termijn mogelijk weer nieuwe initiatieven volgen, maar dat er op dit moment nog geen concrete stappen richting uitvoering worden gezet. Door deze projecten voorlopig niet te prioriteren, hoeven er geen ambtelijke ‘handen’ gereserveerd te worden die nu elders nodig zijn.
De gemeente voert twee keer per jaar een prioriteringsronde uit. Daarbij wordt bekeken of er ruimte is om nieuwe woningbouwprojecten toe te voegen of om projecten juist tijdelijk te laten wachten. Op die manier wil Gemert-Bakel stap voor stap blijven werken aan het vergroten van het woningaanbod voor verschillende doelgroepen, zoals starters, gezinnen en ouderen.
De verdere uitwerking van de drie nieuwe projecten volgt in de komende periode.










