Afbeelding

Hockeydames Gemert kampioen

Nieuws

GEMERT - Vorig weekend wisten de dames overtuigend van Civicum Cuijk te winnen en zo is promotie naar de tweede klasse een feit. Afgelopen weekend kon het team van Marti Ponjé en Irene van Hout het kampioenschap binnenhalen. Hiervoor moesten de dames winnen van Don Quishoot Eindhoven. De heren kenden vorige week een ronduit slechte wedstrijd tegen Oirschot; tegen Heeze was het zaak om dat te herstellen.

De wedstrijd van de dames begint fel. Beide teams zijn gebrand op een overwinning en geven elkaar weinig toe. Toch wil de bal er aan beide kanten niet in. In het tweede kwart zijn er wederom kansen over en weer. Don Quishoot haalt verschillende corners, maar de dames van Gemert zijn bij de les en verdedigen goed. Vlak voor rust weet Gemert een drietal strafcorners niet te benutten. Beide teams gaan rusten met 0-0.

Gemert komt goed uit de kleedkamer; de dames uit Eindhoven staan met de rug tegen de muur. Uiteindelijk wordt de ban dan toch gebroken: Vive Crommentuijn schiet met een harde bal raak en zet zo haar ploeg op 1-0. In het laatste kwart gaat Don Quishoot op zoek naar de gelijkmaker, maar de dames van Gemert zijn erop gebrand te winnen. Vlak voor tijd weten de bezoeksters een grote kans niet te benutten en zo kunnen de dames zegevieren.

De dames spelen nog drie wedstrijden en staan nu op 10 punten van nummer twee Basko. Ze verloren dit seizoen slechts één keer.

De heren zitten momenteel even in een dipje. Vorig weekend werd er nog flink verloren van Oirschot: 5-2. En dus is het zaak voor de heren om thuis tegen Heeze de rug te rechten. In het eerste kwart voert de ploeg van Henk Dongelmans de boventoon. Het is dan ook al snel raak: uit een strafcorner weet Dik van den Boom raak te schieten. In het tweede kwart weet Sjoerd van der Aa een strafbal te versieren. Deze wordt benut door Sebastiaan van Osch en zo gaan de heren rusten met een 2-0 voorsprong.

Na de rust is het spel van de heren van Gemert allesbehalve overtuigend. Heeze dringt aan en is op zoek naar de aansluitingstreffer. Uit een rebound van een strafcorner is het dan ook raak voor de bezoekers: 2-1. In het laatste kwart gaat het spel op en neer en willen beide teams meer, toch vallen er geen treffers en zo winnen de heren van Gemert moeizaam.

Volgende week is het pinksterweekend en wordt er niet gehockeyd. Over twee weken gaat de kampioensploeg op bezoek bij Boekel voor de derby. De heren reizen af naar Druten.

Lees ook